Poradniki

wtorek, 01 stycznia 2013

 To mój debiut poradnikowy. ;) Mam nadzieję, że się komuś przyda. Tyle tytułem wstępu.

 

Cztery Pory Roku przyniosły nam świetne, choć niedoskonałe (Ale cóż w EA jest doskonałe???) narzędzie, które zabiera mi ostatnio duuuużo czasu. Po wielu kombinacjach i doczytywaniu na anglojęzycznych forach, chcę się z wami podzielić wiedzą, jak przyozdobić domek swoich Simów na święta. Przyozdobić raz, a potem cieszyć się ze zmieniającego się wystroju.

Więc do dzieła!

 

1 Otwieramy konsolę kodów klawiszami ctrl+shift+c i wpisujemy testingcheatsenabled true


 

2 Następnie ponownie otwieramy okno kodów i wpisujemy buydebug

 

3 Klikamy po kolei jak na obrazku poniżej:

1 Tryb kupowania

2 Sortuj według przeznaczenia

3 Debug (ten znak zapytania)

4 Różne obiekty

5 Szukamy szarej kulki. Jest tam ich sporo. Nasza nazywa się Sezonowy znacznik parceli

 

4 Umieszczamy kulkę na parceli. Wszystko zrobi się dziwnie zamglone, ale się nie denerwujemy. Tak ma być.

 

5 Teraz przystępujemy do urządzania domu. Najpierw ustawimy sobie meble i przedmioty, które mają być na parceli przez cały rok. W tym celu klikamy na kulkę przytrzymując jednocześnie klawisze ctrl+shift (cały czas klikając na kulkę, używamy tych klawiszy, więc zapamiętajmy je, żeby nie trzeba było ciągle tego pisać OK?) I wybieramy ustaw porę roku.

 

6 Dalej w podmenu wybieramy publiczne.

 

7 No nareszcie uspokajamy skołatane nerwy. Meble odzyskały swoją solidność i już się nam nie wydaje, że dopadła nas dziwna choroba oczu. Teraz urządzamy mieszkanko tak jak lubimy. To co postawimy w trybie publiczne będzie widoczne na parceli przez cały rok. Np. tak (Nie krytykujemy za bardzo, to tylko domek testowy dla demonstracji, stąd wszystko wybierane na chybił trafił).

 

8 Teraz znowu klikamy na kulkę (pamiętamy o przytrzymaniu klawiszy ctrl+shift prawda?) i wybieramy zablokuj w miejscu obiekty pospolite. No pierwsza część gotowa, domek umeblowany możemy się zabrać za przystrajanie.

 

9 Powtarzamy punkt 5 To znaczy klikamy na kulkę i wybieramy ustaw porę roku. Tym razem w podmenu wybieramy wiosnę.

 

10 Ups, znowu się wszystko zamgliło. Ale my już wiemy, że tak ma być i zachowujemy stoicki spokój. Ustawiamy sobie meble i ozdoby, jakie chcemy mieć w domku wiosną. Moje Simy ustawiły na stole bukiecik różowych kwiatków, a na tarasie z tyłu domu grill, stolik i krzesełka. (zapamiętajmy położenie mebli na tarasie. Po co, o tym za chwilę) Zauważyliśmy zapewne, że te przedmioty nie są przezroczyste. Musimy bardzo uważać, żeby przypadkiem nie chwycić jakiegoś przezroczystego mebla, który ma być cały rok, bo go przeniesiemy i będzie się nam pokazywał tylko wiosną.

 

11 Powtarzamy punkt 8 tzn. klikamy zablokuj w miejscu przedmioty pospolite.

 

12 Teraz znowu klikamy na kulkę (klawisze!!!) i wybieramy ustal porę roku, a następnie lato.

 

13 OMG, OMG, wszystko co tak pracowicie ustawialiśmy przez ostatnią godzinę zniknęło!!! Nie panikujmy jednak, bo... oczywiście. Tak ma być. Teraz urządzamy Simom domek na lato. Moje postawiły sobie na stole zamiast różowych kwiatków słoneczniki i paterę z letnimi owocami. Na blacie w kuchni lemoniadę. Latem chce się pić. Na tarasie trzeba drugi raz ustawić grill, stolik i krzesełka. (mam nadzieję, że pamiętamy, gdzie one stały) Niestety nie da się ustawić czegoś na dwie lub trzy pory roku. Latem słonko przygrzewa, więc dobrze byłoby rozłożyć parasol. No i oczywiście ustawić leżaki do opalania.

 

14 Teraz znowu powtarzamy punkt 8, czyli blokujemy obiekty. Następnie operacja wyboru pory roku. Pamiętamy? Kulka, ustal porę roku i tym razem jesień.

 

15 Znowu wszystko znika, a my luzik. Bo wiemy, że ostatnie godziny nie poszły na marne. Tak ma być (żeby rzeczywiście nie poszły, warto co jakiś czas wyjść do trybu życia i zapisać grę, ale o tym pamięta chyba każdy simomaniak). Teraz przygotowujemy mieszkanko na Halloween i inne szaleństwa. Rodzinka schowała grill i meble z tarasu (po co maja niszczeć w deszczu i śniegu) Na ganku za to pojawiły się ozdoby - duszek, dynia i czarny kot. W tomu koszyczek z plonami w przedpokoju, suche, jesienne badyle na stole, jakieś dynie w kącie, cukierki na blacie w kuchni i wieniec z plonami.

 

16 Chyba nie trzeba pisać co teraz? Więc już bez podpowiedzi blokujemy obiekty (punkt 8) i wybieramy następną porę roku.

 

17 I ozdabiamy dom na święta. U moich Simów na ganku wielka kula śnieżna z bałwankiem, koło drzwi jemioła, w pokoju obowiązkowo choinka i girlanda na ścianie. Na stole jakaś ozdóbka i szampan (zima to tez Sywester i karnawał, niech tam Simy maja uciechę) w kuchni świąteczne pierniczki i wieniec na ścianie. 

 

18 Nie zapominamy o zablokowaniu obiektów, wpisaniu kodów buydebug off i testingcheatsenabled false i możemy już podziwiać swoje dzieło w grze. Na koniec kilka uwag ogólnych

- wątek na oficjalnym forum http://forum.thesims3.com/jforum/posts/list/604761.page

- w ten sposób można ustawiać rzeczy z trybu kupowania, na tryb budowania to nie działa.

- możemy ozdabiać sobie zarówno parcele prywatne (jak powyżej) jak i publiczne. na przykład restauracje czy sklepy.

- niestety lampki dodajemy tylko w trybie życia i nie da się ich zablokować na stałe

- pisałam już, żeby uważać i nie klikać w trybie jakiejś pory roku na obiekty, które przypisaliśmy do trybu publicznego  (na cały rok), bo przeniesiemy je do pory roku i tego nie da się już cofnąć. Jedynym wyjściem jest skasowanie obiektu, zmiana trybu na publiczny i ponowne ustawienie. Dobrze jest przed skasowaniem zapisać styl.

- pisałam też, że nie da się ustawić obiektu na wybrane pory roku. Można tylko na jedną lub na cały rok. (Jak skasujemy obiekt całoroczny np. zimą to skasujemy go nie tylko zimą, ale z całego roku niestety) Dlatego zapamiętywaliśmy położenie grilla i stolika, bo moje simy chcą mieć je na tarasie wiosną i latem i musiałam je ustawiać dwa razy. Dobrze jest zapisać styl, żeby nie odtwarzać tekstur z pamięci.

- znalazłam jedną niedoróbkę ze slotami. Jeśli postawię coś na blacie czy stoliku na przykład wiosną, to gra uważa to miejsce za zajęte przez cały rok i nie che ustawić w tym samym miejscu niczego np. zimą. Durne to. Na podłodze to tak nie działa, można stawiać różne rzeczy w różnych porach roku. Na razie ratuję się przezroczystymi półeczkami.

- parcela zmienia wystrój nocą, u mnie ok 4 nad ranem, ale ja co chwile zmieniałam porę roku dla zdjęć, więc może to być następnego dnia.

- to blokowanie obiektów nie jest konieczne, ale na forum wyczytałam, że czasem lubią się same przestawiać i to pomaga temu zapobiec.

- jeśli za jakiś czas będziemy chcieli coś zmienić w parceli pamiętajmy, żeby wpisać kody przed wejściem w tryb kupowania. W przeciwnym razie nie zobaczymy kulki. Jednak wystarczy przełączyć się miedzy trybami budowania i kupowania i kulka się pojawi. Jeśli robimy gruntowne przemeblowanie sprawdźmy wszystkie pory roku, czy ozdoby pasują do nowego ustawienia.

 

I na koniec kilka zdjęć z trybu życia z parceli, która wyżej urządzaliśmy.

 

WIOSNA

 

LATO

 

JESIEŃ

 

ZIMA

| < Maj 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Zakładki:
Simowe Historie
Indeksy Simów
Indeksy Parcel
Indeksy Rodzin
Poradniki
Skrzynka Pocztowa
Mój Banner
Ulubione strony simowe